Maz Evans “Eliotas ir ištrūkęs demonas arba kaip Olimpo dievai gelbėjo pasaulį” – žinios vaikui ir humoras tėvams


“Mirtingieji yra be galo sudėtingos būtybės, todėl visi rimtesni tyrimai siekiant išsiaiškinti, kaip juos geriau pritaikyti, liko nebaigti. Bet pastebėta, kad dauguma teigiamai reaguoja į maistą ir nuolaidų kuponus…”


 

Britų dramaturgės, žurnalistės, kritikės ir dainų autorės knyga apie 12 metų berniuką Eliotą ir jo nuotykius su senovės graikų dievais.

 

 

maz-evans_foto1-5af313a8ab67e-1.jpg

autorė Maz Evans/ nuot. iš 15min.lt straipsnio

 

Pripažinsiu, kad nesu dažna tokios literatūros skaitytoja. O ir panašaus amžiaus vaikų neturiu (nors tikrai manau, kad knyga tiktų ir mažesniems vaikams, jie juk dabar tokie protingi). Nesu net “Mažojo princo” gerbėja. Nors tai knyga, kurioje kiekvienas vaikas ir suaugęs suras sau kažką tinkamo.

 


“- Kelionė žvaigždynu – vienas moderniausių būdų keliauti nemirtingųjų pasaulyje.

– Toks modernus, kad tu nusileidai tiesiai ant mėšlo krūvos?

– Tai buvo nelaimingas atsitikimas, – atšovė Mergelė. – Iki tol man neteko lankytis Žemės karalystėje, tad šiek tiek pasiklydau tarp jūsų šiukšlių. Jūsų atmosfera baisiai užteršta.”


 

Ši Elioto istorija taip pat viena tų. Nors ji tikrai nėra tokia į dvasinį pasaulį nukreipta, kaip jau minėtasis “Mažasis princas”. Ši labiau tinkanti pradėti vaikus pažindinti su Olimpo dievais. Arba bent jau jų šmaikščiąja asmenybės puse. Taip pat ir apie Anglijos karalienę naudingos informacijos rasti galima. 

 

Visa ko cinkelis šioje knygoje yra humoras. Na taip, juokingos vietos vaikams – žinoma. Tačiau tos potekstės suaugusiems išvis nerealu 😀

 


“<…> O štai jis! – pergalingai sušuko Hermis, pamatęs ant grindų besimėtantį aiDievą vėžlio kiauto dėkle. – Tai tiesiog nuostabu. Anądien iš “Auksinio obuolio” parduotuvės parsisiunčiau naują programėlę. Ji vadinasi “Veritas” – baksteli į nuotrauką, ir programėlė parodo tikrąjį nufotografuoto asmens veidą. Kietai, ar ne?!”


 

Tačiau man be galo patiko tai, koks geras vaikas tas Eliotas. Knygoje pasakojama apie jo segančią mamą (galima nuspėti, kad tai Alzheimeris). Vyrukas daro viską, kad jo mama jaustųsi saugi, mylima, būtu pavalgiusi ir prižiūrėta. Kaip nuostabu šalia smagios nuotykių istorijos skiepyti šeimos vertybes vaikui. O dar kai tau padeda būrys gerų Olimpo draugų 🙂

 

 


“-Jei bijai, vadinasi esi gyvas, – tarė mama ir stipriai suspaudė Eliotą glėbyje. – Tu valdai savo baimes, o ne jos tave.

– O ko tu bijai? – paklausė Eliotas.

– Bent dieną praleisti be tavęs, – švelniai atsakė mama, bučiuodama jam plaukus.


 

 

Knygą perskaičiau greitai, nes veiksmas tikrai įtraukė (o ir didesnis šriftas netrukdė greičiau versti puslapius 😀 ). Yra dar dvi šios knygos dalys (tik anglų kalba), kurias tikrai su mielu noru skaitysiu, kai jos bus išverstos ir išleistos.

 

Gal tai ir ne Haris Poteris, tačiau savo dėmesio ir populiarumo šios knygos savo gimtinėje susilaukė nemažia. Nuotykiai, juokas, meilė ir rūpestis, gėris prieš blogį, netobulai žemiškas pasaulis ir Olimpo dievų stebuklingos galios. Skaitantiems vaikams, tai tikrai nuostabi knyga. Ir neabejoju, kad skaitysit ir jūs. Bent Goodreads atsiliepimuose nemažai tėvų prisipažino, kad skolinosi šią savo vaiko knygą. Tad ieškantiems dovanos Kalėdų proga, prašau, puiki idėja 🙂

 

Gero skaitymo

 

 

P. S. Jūrate, puikus vertimas! Dar ir dėl to buvo vienas malonumas skaityti 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s