Dinah Jefferies “Išduota širdis” – tobula atostogų knyga

“Sakiau tau, kad vyrai niekuomet iš tikrųjų nežino, kas vyksta.”

 

Ne veltui iš savo ilgo knygų sąrašo ėmiausiai šios knygos būtent dabar. Juk vasara, o jos metu norisi atostogoms tinkančios knygos. Ir labai atsakingas momentas rekomenduoti žmogui atostogų knygą, nes juk taip ir poilsį gali sugadinti 😀

Tad kas MAN yra atostogų knyga? Tai nuo pirmų puslapių įtraukiantis romanas, kurio nesinori užversti net atėjus nakčiai. Su šia knyga buvo panašiai, tik aš ją atsiversdavau tai nakčiai atėjus 😀 Užmigdžius savo Mažiuką, pasidarydavau arbatinį raudonos arbatos, įsivyniodavau į sofą ir panirdavau į savo atostogas.

 

 

37019317_10210287754064917_5730180057326944256_n.jpg

 

Autorė: 70–ties metų bestselerių autorė Dinah Jefferies, tokių romanų kaip “Arbatos plantatoriaus žmona”, “Šilko pirklio duktė” ar “Prieš liūtis” savininkė. Buvo liūdna sužinojus, kad rašyti ji pradėjo netekusi sūnaus. Būtent kūryba padėjo jai išgyventi sielos skausmą. Pati britų autorė gimė Malaizijoje, mokėsi Anglijoje, Toskanoje dirbo grafienės aukle, gyveno hipių bendruomenėje, tad nenuostabu, kad jos vaizduotė kuria dramos kupinus romanus.

 

WkBbNEtb_400x400

 

Turinys/ struktūra: Knygą sudaro 446 puslapiai. Istorija pasakoja apie Lidiją Kartrait ir 1955 metus britų valdomoje Malajoje (dabar skirstomas į kelis regionus, kurių vienas yra Malaizija).

Lidija, po draugės slaugymo, grįžta namo pas savo vyra Aleką ir mergaites Emą bei Flerę. Tačiau randa tuščius namus – vyras ir mergaitės dingusios. Lidija pradeda jų ieškoti. Tačiau knygoje visko kur kas daugiau – šalis pavojinga dėl joje vykstančio karo, į gyvenimą grįžtanti sena meilė, į paviršių lendančios paslaptys ir melai. Žodžiu, knygoje “tiršta” įvykių ir jausmų.

Man labai patiko tai, kad knyga rašoma Lidijos ir jos dukters Emos akimis. Jas skiria tūkstančiai kilometrų, o tu skaitai ir gali stebėti kaip skiriasi jų gyvenimai.

 

“Kartais jausdavau, kad pasaulis mane taip žlugdo, jog esu priversta išsigalvoti kitą.”

 

 

Knygos įvertinimas: vertinu 4,5 iš 5. Nuo pirmo puslapio įtraukusi knyga. Tobulas skaitinys atostogoms, nes turi viską, ko reikia – lengvai skaitosi, tačiau nėra lengva. Kupina dramos, paslapčių ir aistrų, tačiau nenuspėjama ir vis norisi sužinoti, kuo gi viskas baigsis. Skaičiau ir vis pagalvodavau, kad istorija būtų geras 3 dalių filmas. Kodėl 3? Nes įvykių tiek, kad į vieną nesutilptų.

36756884_632503847118406_9190558778771111936_n.jpg

 

Knygos kaina/ prekybos vietos:

  • Baltoslankos.lt – 11.18 €
  • Patogupirkti.lt – 12.59 €
  • Knygos.lt – 12.77 €
  • Knyguklubas.lt – 12.79 €
  • Knygynuose – apie 14.00 – 16.00 €

 

“Kinai vadina Yuanfen, tam tikra rišamąja jėga, susiejančia draugėn. Lidija negalėjo pasakyti, ar jiems skirta būti drauge, ar likimo lemta tiesiog surasti vienam kitą, o paskui išsiskirti. Jis bent jau padėjo jai pripažinti savo pačios stiprybę. Nuo tada, kai pažino, kietas mazgas jos viduje atsirišo. ”

 

Gero skaitymo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s