Santa Montefiore “Meilės ir karo dainos. Deverilų šeimos saga. 1 knyga” – kai norisi perskaityti visas sagos knygas

Knyga mano namuose atsirado visai netyčia. Pati šios knygos neketinau pirkti. Ji atrodė “Svajonių romano” tipo ir visai netraukė būti perskaitoma. Tačiau mano vyro kolegos žmona (aka arklio tėvo brolis), mums dalinantis knygomis, ją paskolino. Na, pamaniau, bus puiki knyga vasaros pradžiai. Ir kaip ne keista, knyga mane maloniai nustebino.

10062

Nuotrauka/ http://www.littlelondonmagazine.co.uk

Autorė: Apie autorę beveik nieko nežinau ir jokios kitos knygos prieš tai nesu skaičiusi. Knygos pabaigoje pateiktas tikrai nemažas jos knygų sąrašas, tad manau, jog renkantis neįpareigojantį, tačiau įdomų romaną, šis sąrašiukas “eis į trasą”:

“Dvasių medis”,

“Prarastos meilės jūra”,

“Bitininko duktė”,

“Kregždė ir kolibris”,

“Sodininkas iš Prancūzijos”,

“Senojo švyturio paslaptis”,

“Dėžutė su drugeliu”,

“Neužmiršk manęs”.

Turinys/ struktūra: Knygą sudaro III dalys/ 472 puslapiai. Pagrindinės trys veikėjos yra Deverilų pilies šeimininkų dukra Kitė, jos pusseserė Selija bei tarnų mergaitė Bridė. Kiekviena knygos dalis aprašo skirtingus trijų merginų gyvenimo laikotarpius – vaikystę, jau užaugusių merginų gyvenimą ir gyvenimą po tam tikrų lemtingų įvykių.

Knygos įvertinimas: blaškausi tarp 3 ir 4, tad duodu 3,5/5. Knyga man tikrai patiko. Skaičiau pribėgdama, kai sūnus bent pusvalandukui numigdavo, tad pirmą knygos dalį skaičiau lėtai. Atrodė, kad nevyksta jokio veiksmo. Bet vėliau prasidėjo visas knygos smagumas ir istorijos vingiai. Todėl rekomenduoju skaityti greičiau negu aš 😀 Rašymo stilius lengvas, tačiau tikrai nėra lėkštas kaip kartais būna skaitant moteriškus romanus. Gal kiek per daug neesminių dialogų ar aprašymų, tad juos tiesiog praskenuodavau greituoju būdu. Viena geriausiu sagu ever, kurias kaičiau, buvo “Forsaitų saga ” (labai rekomenduoju), tad ši to paties lygio nepasiekė, bet vasarai tikrai puiki knyga. Neplanavau, bet jau ketinu skaityti II dalį 🙂  

Labiausiai patikusios mintys/ citatos:

“Jie gali iš jūsų pasiglemžti viską, ką turite, bet niekas negali atimti jūsų širdies, proto ar Dievo meilės. Tai vieninteliai svarbūs dalykai”.

“Viso pasaulio blogio šaknys tūno žmogaus egoizme. Jei žmonės įstengtų pakilti virš savo sumauto egoizmo, pasaulyje būtų ramu. Deja, negali.”

Knygos kaina/ prekybos vietos:

“Pegasas” – apie 15 eurų

Knyguklubas.lt – 9.74 eurai

Patogupirkti.lt – 9.49 eurai

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s