Ramunė Murauskienė “(Ne)tobulos moters užrašai” – perliukų kupina knyga moterims

Ne veltui vienas iš knygos apibūdinimų skamba taip: “Radikalus atvirumas, meilė, tikėjimas!” Tikrai taip, autorės atvirumas išties radikalus. Yra vietų su kuriomis gali nesutikti. Yra vietų, kurios be žodžių taiklios. Bet apie viską iš pradžių.

Autorė: Ramunė Murauskienė – psichologė, kaip dažnai įvardijama, gyvosios psichologijos arba humanistinės pedagogikos atstovė. Jos pirmoji knyga “(Ne)tobulos mamos užrašai” yra skirta esamoms ir būsimoms mamoms. Knygoje jaučiama prieraišiosios tėvystės filosofija, kuri man labai priimtina, tad tikrai rekomenduoju toms, kurios pasiryžusios žindyti, migdyti savo vaiką kartu lovoje, imti jį ant rankų tiek, kiek jam norėsis (be požiūrio “pripratinsi vaiką”) ir tiesiog betarpiškai mylėti.

22852179_500614343640691_228203050365697641_n

 

Dar laukdamasi buvau jos pirmosios knygos pristatyme (kartu ir vyrą pavyko nusitempti 😀 ), tad teko gyvai pajausti jos bendravimą, “vaibą”, išgirsti jos mintis, atsakymus į klausimus. Ramunė tikrai nebijo būti atvira, drąsiai pripažįsta, kad tiki Dievą, kad gyvenime patyrė sunkumų su tėvais, pirmuoju vyru ir kaip moteris ne visada buvo tokia emociškai stipri kaip dabar. Knygose jos nuomonė išties išsakoma tvirtai, be užuolankų, nesistengiant įtikti. Tas labai žavi, nors ir yra vietų, kurios man kiek “davatkiškos”, nuomonė skiriasi nuo manosios, bet juk ji ne visada 100 proc. turi sutapti, tiesa?

34124281_10210050715899111_3160702704125214720_n

Turinys/ struktūra: Knygą sudaro 304 puslapiai.

Na ką, knyga vienareikšmiškai skirta moterims 😀 Žinoma, apie tai jau sako pats knygos pavadinimas ir aprašymas. Vyras tikriausiai išprotėtų skaitydamas šią knygą. Bent maniškis, perpasakojant tam tikras mintis, iškart bandydavo situaciją įžvelgti per vyro prizmę, bet čia jau vyriškas solidarumas pramuša 😀

 

Knyga sudaryta iš pratarmės, įžangos, skyrių “Kas aš?” bei “Dėsniai kiekvienai dienai”, ir informacijos apie pačią autorę, jos vedamus kursus, konsultacijas. Knygai turėjau labai aukštus lūkesčius (kaip ir visoms skaitomoms knygoms, žinoma), tad pirmasis skyrius mane kiek nuvylė. Atrodo, kad autorė nemažai kartojasi lyginant su knyga apie mamas. Taip pat nepalieka jausmas, kad moteris tiesiog norėjo išsakyti nuomonę apie jai nepriimtinų moterų elgesį, mąstymą ir pan. “Na, gal dėl to knygos pavadinime ir yra žodis “užrašai”” – pamaniau aš. Kai instagrame viena mergina manęs paklausė, ar verta skaityti šią knygą, tai perskaičiusi tik pirmą knygos dalį nedrįsau rekomenduoti. Kažkaip kažkas ne taip.

Tačiau antroji dalis “kalė” perliukus vieną po kito 😀 Nespėjau citatų į instagramą kelti 😀 Tiek gerų minčių, kurios tiesiog turbo greičiu užmotyvuoja, prajuokina, įkvepia pakelti galvą ir baigti šliaužti pažeme, tempiamai abejonių, depresijų ar dar kokio susigalvoto “briedo”.  

 

34075818_10210050714499076_4589196487333773312_n (1)

 

Knygos įvertinimas: 4 5.

Tikrai ne visa knyga man patiko. Antra dalis kur kas geresnė už pirmąją. Tačiau vien antrosios dallies užtenka užsimotyvuoti. Autorė drąsiai reiškia savo nuomonę apie tai, kas jai yra moteriškumas, nuo apsirengimo iki elgesio ar net minčių. Perskaičius šią knygą tikrai norėsis pakelti galvą, imtis veiklų, nustoti savęs gailėti ar leisti kitiems su tavimi elgtis blogai. Manau, kad kiekviena atras kažką sau, priklausomai nuo to, ką šiuo metu išgyvena.

Toliau pateikiu labiausiai man patikusias mintis iš šios knygos. Išsisaugok ir grįžk prie jų kaskart, kai jausi, kad reikia 🙂

 

Labiausiai patikusios mintys:

 • “Rizikuoju likti nesuprasta, bet dalyvauju tik ten, kur jaučiuosi maloniai ir galiu būti savimi. Man bet koks nemalonus intuicijos kuždesys – rimtas signalas neeikvoti savęs ir likti namie.”

 

 • “Ir niekada nerašau, kai neturiu įkvėpimo. Niekur savęs neprievartauju. Viską šioje Žemėje mes galime pasidaryti lengvai, o ne tobulai.”
 • “Viena esminių daugumos moterų klaidų – manyti: “Aš privalau viską įveikti viena.” Taip nėra.”
 • “Atmink: tu nebūtinai turėsi visko, ko geidi, bet mylėdama save būtinai turėsi visko, ko tau reikia.”
 • “Inventorizuok savo kasdienybę ir atsakyk, ar turi mėgstamų užsiėmimų. Jei sąrašas skurdus, vadinasi teks daryti namų darbus. Negali laukti, kol bus baigti mokslai, užauginti vaikai, kol nudirbsi visus darbus vyrui, tėvams, giminaičiams, darbdaviams. Tu esi verta užsiimti tuo, kas tave įkvepia ir suteikia tau laimės. Įgyvendink savo svajones, prašyk pagalbos. Dainuok, šok, piešk, fotografuok, kurk. Tu turi teisę tai daryti! Dėl savo pačios laimės. Nes būdama laiminga pajėgsi būti naudinga pasauliui pagal savo paskirtį.”
 • “Moteris negali kaupti nemalonių emocijų, ilgai kentėti. Tokios vidinės kančios ją daro kietą visomis prasmėmis. Matei moterį, kurios gyvenimas, anot jos, labai sudėtingas? Ar ji buvo švelni? Ar ji buvo moteriška? O gal ji labiau priminė žmogų, kuris galėtų išgyventi bet kokiomis sąlygomis? Nepatogumai, diskomfortas moterį šiurkština, štai kodėl jai gyvybiškai svarbu būti lepinamai.”
 • “Praeitį palik praeityje, gyvenk čia ir dabar. Jei nerimauji dėl ateities, galvok apie artimiausią ateitį, t.y. ateinančias 5 minutes.”
 • “Galima sakyti, kad šeimos statusas stiprėja, kai tėvai atsisako egoizmo, bet rūpindamiesi vaikais nepamiršta savęs.”
 • “Juokauju, kad ne tik intymūs, bet ir visi vieno vyro ir vienos moters santykiai yra tarsi labirintas. Nereikia mokytis, kaip iš jo pabėgti, reikia mokytis jame orientuotis.”
 • “Nei tau, nei man nereikia būti tobuloms. Tereikia būti savimi. Ir tai mūsų tobulumas.”
 • “Planavai vakare su namiškiais žaisti stalo žaidimus, tačiau vyras grįžo pavargęs? Nagi, improvizuok! Kaip gerai, kad jis eis miegoti, vaikai galės žiūrėti filmą, o tu eisi pagulėti karštoje vonioje ir baigti skaityti knygą.”
 • “Mes esame sukurtos būti bitėmis. Jos skraido nuo vieno žiedo prie kito. Skraidžioti it musėms po šiukšlynus – ne mūsų prigimtis.”
 • “Eik, kur tau reikia eiti, bet savo maršruto svarbos neįrodinėk kitiems. Jausk, ką jauti, bet savo jausmų prasmės neįrodinėk kitiems. Daryk, ką nori daryti, bet savo veiklos prasmės neįrodinėk kitiems. Būk laiminga.”

Na ir mano Instagrame @marijagraziene rasi dar daugiau 🙂

 

Knygos kaina/ prekybos vietos:

Knygą pirkau knygynų tinkle “Pegasas” – kaina 13.29 €*. Kadangi užtaikiau ant nuolaidų “Panoramoje”, buvo pritaikyta 20 proc. nuolaida.

Knygos.lt – 11.67 €

Patogupirkti.lt  – 11.69 €

Knygų klubas – 11.70 €

*knygos kaina įrašo paskelbimo dieną/ pristatymo kainos neįskaičiuotos.

 

 

Gero skaitymo

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s