Nuria Pradas “Barselonos svajos” – superinis romanas prastu viršeliu

Paskutinėmis nėštumo savaitėmis labai norėjosi tiesiog gero moteriško romano. Be jokios filosofijos, aukštų materijų ar gilios prasmės. Bet neapsigaukit, neturiu omenyje nė kiek smegenų vingių nesuvirpinančios literatūros. Tai turėjo būti gera gyvenimiška istorija, kai įsijauti į nebanalius veikėjų gyvenimus.

Barselonos svajos_knygos virselis

 

Ieškodama knygos užtikau “Barselonos svajas”. Pirmiausiai mane patraukė tai, kad kalba eina apie Barseloną. Mano miestas, kuri myliu ir grįžčiau (t.y. grįšiu) dar ne kartą. Viršelis daug nežadėjo. Labiau priminė “Svajonių romanų” serijos rimtesnę knygą. Visgi tik vienintelis viršelis yra LABAI BLOGAI šioje knygoje, nes visa kita tiesiog puiku.

Drąsiai galiu sakyti, kad pastaruoju metu vienas geresnių mano skaitytų moteriškų romanų.

Istorija pasakoja apie 1917 metais veikusius “Santa Eulalija” mados namus Barselonoje. Mirus mados namų įkūrėjui Antonijui Molinsui, vadovavimą į rankas perima jo sūnus Andreu, kuris nusprendžia šeimos verslą iškelti į elito aukštumas. Šiuose mados namuose verda atskiras gyvenimas – dailininku dirbantis Feranas Klosas veda paveldėtojo seserį Rozę, tačiau neužmiršta meilės ir kitoms moterims. Siuvėjos dukra Laja Kalvet įsidarbina krautuvėje, susidraugauja su Roze, tačiau aistra Rozės vyrui Feranui tampa stipresnė. O kur dar kitų “boutique” darbuotojų gyvenimai.

18556665_10207675082109751_9095277648546303859_o

Barselonetos paplūdimys (Barselona)/ asmeninė nuotr.

 

Mada, prabanga, meilė be atsako, sudėtingi santykiai, neišsipildę lūkesčiai, neplanuoti gyvenimo posūkiai. Kai prabangus pasaulis staiga griūna dėl šalyje pasikeitusios politinės padėties, pradedi suvokti, kad gyvenimas yra kur kas daugiau nei graži suknelė.

Knyga paremta tikra mados namų “Santa Eulalija” istorija. 

Knyga tikrai verta dėmesio ir laiko, tad malonaus skaitymo!

 

Labanakt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s