Santykių tema – Eugenijaus Laurinaičio ir Rūtos Vanagaitės knygos

Viena mylimiausių mano temų APSKRITAI yra vyrų ir moterų santykiai. Stebiu išties charizmatišką psichoterapeutę, pranešėją, knygų autorę ir tiesiog super žavią moterį Esther Perel. Jeigu būčiau baigusi psichologiją, tai su malonumu dirbčiau porų psichologe bei būčiau panaši į ją (ar bent bandyčiau J). Man tai nėra paviršutiniška ar banali tema. Juk ji susijusi su žmogumi, o kas gali būti įdomiau nei dviejų visiškai atskirų pasaulių – vyro ir moters – nagrinėjimas.

Tad liečiant santykių temą norisi aptarti net dvi knygas iš karto. Tai Rūtos Vanagaitės knyga apie vyrus “Jis” bei mano mylimo ir gerbiamo psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio “Žvilgsnis iš veidrodžio: moters kelias per gyvenimą vyro akimis”. Tai be galo skirtingos knygos, tačiau labai rekomenduoju perskaityti abi – pažadu, kad praplės akiratį.

Screenshot 3.png

Tad pirmiausiai apie knygą “Jis”.

Pripažinsiu, kad Rūta Vanagaitė nėra mano mylima autorė ar persona. Kai pamačiau jos knygą apie vyrus, nuomonė buvo pakankamai skeptiška: “Ką ji gali pasakyti šia tema?” Visgi knygų mugėje knygą įsigijau ir dar džiaugsmingai užsidėjau jos parašą. Nuomonę sveika susidaryti tada, kai susipažįsti su knygos turiniu, o ne viršeliu. Persiskaitė smagiai, yra labai juokingų vietų, taip pat vietų, ties kuriomis pritariamai norisi linkčioti galvą. Įdomiausia vieta, kuri net šiek tiek man atvėrė akis, buvo ta, kuomet autorė sulygino vyrą su kariu. Būtent vyro kariškas noras ginti ir saugoti priverčia jį net patalpoje rinktis vietas, kurios leis jam stebėti aplinką, t.y. vyras restorane visada stengsis atsisėsti taip, kad matytų duris. Taip pat miegamajame rinksis tą lovos pusę, kuri arčiau durų. Po šių įžvalgų supratau, kad manyje per daug vyriško prado 😀

Visgi knyga primena autorės restrospektyvą į buvusius santykius ir mąstymą “kas būtų, jeigu būtų” arba “ką daryčiau kitaip”. Žinoma, labai gerai, kad galima susipažinti su kito žmogaus klaidomis ir pasistengti jų išvengti, bet jeigu atvirai, nemanau, kad pati autorė tikrai darytų kitaip. Štai penkios taisyklės, kurių ji laikytųsi, jeigu galėtų atsukti laiką atgal:

penkios taisykles

Gražiai skamba, bet sorry, iškart įsivaizduoju amišų šeimą. Ir tada kyla mintis, kad moterys santykiuosi ir būna nelaimingos dėl to, kad savo galvoje susikuria tokį idilišką santykių planelį, apie kurį vyras nieko nežino. Kai jis su tavimi to planelio neįgyvendina – prasideda pykčiai.

– – –

Na ooo tada siūlau pabandyti perskaityti E. Laurinaičio knygą. Ir labai siūlau tai padaryti abiems partneriams. Tai knyga, kurioje labai daug informacijos iš porų gyvenimo, kuri paremta psichologiniais paaiškinimais. Dabar net pati susimąsčiau, kad būtų naudinga ją perskaityti dar kartą.

Knygoje rašoma apie kūdikystę, paauglystę, gimdymą, motinystę ir tėvystę, gyvenimo prasmės paieškas, baimes ir nerimą, santuoką, karjerą ir apskritai apie moters ir vyro gyvenimą.

Prasme

Esu buvusi ne viename E. Laurinaičio pranešime. Jo klausantis norisi informaciją gerti į save, nes kiekvienas žodis kupinas turinio, paremtas tyrimais bei jo ilgalaike patirtimi. Juokais pagalvodavau, kad jo žmona tikriausiai labai laiminga, nes šitiek apie moterį suprantančio vyro nepažįstu J

pirmieji metai

Štai žmogus esi ilgalaikiuose santykiuose. Vis galvoji, na kodėl moteris pasiruošusi įsipareigojimams, šeimai, o vyras dar ne. Tad pasirodo, kad merginoms paauglystė baigiasi ir jos tampa suaugusiomis 25 metų, o vaikinai – 27. Ir tai ne perkeltine ar metaforiška prasme – tai rodo tyrimai.

Snekantis

 

Tad tiems, kam įdomu gilintis į savo ir savo antrosios pusės pasaulį, labai rekomenduoju perskaityti, nes knygose yra tikrai nemažai “Oho, bet juk tikrai, taip ir yra!” vietų.

Labanakt

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s