Penney Peirce “The Intuitive Way”

Labas,

Kaip ir minėjau prieš tai, šiuo metu skaitau Marina Abramovič ir Eckhart Tolle knygas, tačiau pagalvojau, kad būtų labai prasminga pradėti nuo knygos, kuri pastaruoju metu man padarė ypač didelę įtaką – Penney Peirce “The Intuitive Way. The Definitive Guide to Increasing Your Awareness.”

16585610_1180593165392286_8710962866276007936_n

Ši knyga mano gyvenime atsirado labai laiku, kai man labiausiai reikėjo saviterapijos. Ir labai ačiū Milanai (Instagram @milana_yoga), kuri šią knygą rekomendavo.

Didelė dalis žmonių, bent jau mano aplinkoje, labai racionalūs ir priima sprendimus gerai juos apgalvoję, nevelia jokių emocijų ir pan. Būtent knygos apie emocinius, dvasinius ar kitokius jutiminius dalykus gąsdina ir atstumia, nes atsiranda tas neskanus šarlatanizmo prieskonis. Tačiau ne, ši knyga, ačiū Dievui, labai toli nuo beletristinių minčių.

Ppenney pierce 2irmiausiai skaitant tokias knygas norisi susipažinti su autore. Jeigu pasi’google’inus ekrane pasirodo nuotrauka su perdėtai šventu žvilgsniu bei akinamai baltais sustatytais dantimis, tai turiniu automatiškai pradedu abejoti. Bet Penney Peirce patiko savo natūralumu ir paprastumu.

Knygos struktūra paprasta, ją sudaro trys dalys – kaip pasiruošti ir susipažinti su procesu, kaip atpažinti intuityvią informaciją, kaip ja pasinaudoti.

Knygos esmė yra ta, kad ją reikia skaityti lėtai. Joje ne tik daug teorinės informacijos, bet ir labai daug praktinių užduočių, klausimynų, kuriuos užpildyti reikia laiko, susikaupimo ir ramybės. Procesas greitai, patikėk, tikrai nevyksta. Knygos pabaigoje yra dar 42 puslapiai praktinių užduočių, tad neįsivaizduoju labiau praktinės knygos nei ši.

Mano skaitymo taktika buvo tokia – knygą perskaityti per savaitę, žinoma darant užduotis, tačiau pirmiausiai susipažįstant su visu turiniu. O tada knygą skaityti iš naujo, vis grįžtant prie tam tikrų minčių ar užduočių. Jau dabar knygos viršelis nudilęs nuo trynimo rankinėje bei pataluose.

Ar matau šio knygos naudą? Tikrai TAIP. Iš tiesų visada turėjau antgamtišką intuiciją J Visos mano šeimos moterys ją turi. Tačiau pradėjusi dirbti “ofisinį” darbą tą savo super galią pradėjau slopinti. Darbo aplinkoje nuolat reikėjo argumentuotų sprendimų, standartizuotų klausimų bendraujant (dirbau personalo paieškos ir atrankos sityje). Štai bendrauji su žmogumi, jis į klausimus atsako puikiai, teisingai, tačiau jauti, kad kažkas negerai, ir štai tolimesniame procese išryškėja tam tikros jo neigiamos savybės arba blogos rekomendacijos. Karta net mano vienas klientas iš Švedijos, po ilgiausio kandidatų vertinimo, narstymo ir beveik priimto sprendimo paklausė: “What your gut feeling tells you?” Taip ir gyvenime, kartais jauti, kad kažkas ne taip, kad “nevažiuoja” ir turi suprasti, kas čia vyksta.

Knygoje pratimai pirmiausia leidžia įsiklausyti į save ir “pasileisti”.

18157489_10207525495210172_3169432694232869426_n

Šio apskritimo esmė yra suprasti, kad neįsiklausydami į savo intuicijos siunčiamus ženklus užblokuojame natūralią gyvenimo veiksmų tėkmę. Ar buvo pas tave kada situacija, kai reikėjo priimti spendimą, tačiau niekaip negalėjai to padaryti. Protas sako viena, tačiau kažkas tavo viduje tam priešinasi ir nori kito. Jeigu stengiesi su tuo kovoti ir nustumti, tiesiog pradeda nebesisekti – pradedi sirgti, visur vėluoti, sugenda automobilis ar pan. Tačiau jeigu tik padarai tai, ką jauti, kad nori padaryti, viskas tarsi sukrenta į savo vietas.

Štai vieno iš pratimų metu atradau įdomų dalyką. Sakoma, kad žmogaus gyvenime viskas vyksta ciklais ir dažniausiai keičiasi kas 7 metus. Mano gyvenime šis skaičius yra 5 J Pratimas labai paprastas. Tiesiog išsigrynink savo gyvenime tam tikrus lūžio momentus, kurie susiję su pokyčiais. Tai gali būti susiję su darbu, santykiais, sveikata, pomėgiais ir t.t. Užsirašyk visus tuos momentus. Pabandyk pagalvoti, kokius signalus jautei prieš tuos įvykius ar sprendimus (apie signalus knygoje nemažai informacijos). Gal jie taip pat vyko panašiu laiko atstumu? Šis pratimas tiesiog leis labiau suprasti savo individualius signalus ir atpažinti juos ateityje.

Žodžiu, tai knyga leisianti labiau pažinti save, gebėti įsiklausyti, lengviau priimti sprendimus, drąsiau pasakyti taip arba ne, išsigryninti konkrečias idėjas ir tiesiog laisviau gyventi savęs nelaužant. Visko nupasakoti tiesiog neįmanoma, reikia pačiam perskaityti ir pasinaudoti.

Knyga įsigyta https://www.bookdepository.com/The-Intuitive-Way-Penney-Peirce/9781582702407?ref=pd_detail_1_sims_b_v2p_1

Gero skaitymo!

Labanakt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s